مشهد - میدان 17 شهریور - بازار رضا - بازار سوم نبش هشتی سوم - طبقه دوم - پلاک 2/986 الف
  • تلفن تماس 0513-3644442

  • آدرس ایمیل

خصوصیات گلبرگ زعفران: بررسی کامل و جامع

خصوصیات گلبرگ زعفران

خصوصیات گلبرگ زعفران کم از خود زعفران نیست و به همین دلیل است که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. گلبرگ های زعفران در مصارف مختلفی بکار گرفته می شوند و از جمله مهمترین کاربردهای آن می توان به: درمان، لوازم آرایشی و بهداشتی، کاهش فشار خون، پیشگیری و بهبود سرطان، شادی آور و درمان اختلالات افسردگی و عصبی اشاره کرد. در ادامه توضیحات کامل تری ارائه نموده ایم:

 

آیا وقت خواندن مقاله را ندارید؟
می توانید به راحتی پادکست این مقاله را گوش دهید.

 

خصوصیات گلبرگ زعفران

گلبرگ زعفران

آیا تا به حال گل زعفران را از نزدیک دیده اید؟ این گل به رنگ بنفش روشن بوده و از پیاز زعفران می روید که در داخل آن حدود ۳ تار زعفران دیده می شود و این زعفران ها جمع آوری و خشک شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته این تصور بود که تنها رشته های قرمز رنگ زعفران از ارزش غذایی برخوردار می باشد اما با بررسی هایی که بر روی این گل انجام شده این نتیجه حاصل شده که خصوصیات گلبرگ زعفران از هیچ نظر از خود زعفران کمتر نمی باشد و استفاده از آن برای همگان توصیه می شود.

گلبرگ های زعفران عموما به صورت دمنوش استفاده می شوند و در کشورهای مختلفی از جهان، این گلبرگ ها به عنوان دارو شناخته می شوند. یکی از مهمترین خصوصیات گل زعفران را می توان امکان استفاده از آن در صنایع دانست چرا که این گلبرگ ها نیز تحت تاثیر زعفران قرار گرفته و رنگ بسیار مطلوبی دارند و از آن به عنوان رنگ های طبیعی استفاده می شود. رنگ گلبرگ زعفران به صورت مایع و پودر شده در دسترس افراد است و محصولی کاملا خوراکی می باشد.

خصوصیات گلبرگ زعفران

خصوصیات گلبرگ زعفران

خصوصیات گلبرگ زعفران به قدری است که هرچه در رابطه با آن بگوییم باز هم کم است. گلبرگ زعفران خواص درمانی و مفید بسیاری داشته و این امر یکی از مهمترین خصوصیات گلبرگ های زعفران به شمار می رود. این گلبرگ ها قیمت بسیار پایین تری نسبت به خود زعفران خواهند داشت و به همین دلیل نیز می تواند جایگزین مناسبی برای زعفران باشد. توجه داشته باشید رنگ هایی که از گلبرگ زعفران گرفته می شوند به هیچ وجه مضر نبوده و به دلیل گیاهی بودن آن امکان استفاده از آن به دفعات وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که قبل از خرید زعفران بهتر است مشخص کنید که به چه دلیل می خواهید خرید کنید تا بتوانید خرید موفق و مناسبی داشته باشید.

خصوصیات گلبرگ زعفران

خصوصیات گلبرگ زعفران از نظر درمانی

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد یکی از مهمترین خصوصیات گلبرگ زعفران را می توان خواص درمانی و بی نظیر آن دانست. گلبرگ زعفران حاوی آنتی اکسیدان بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل سبب حفظ سلامت قلب که مهمترین بخش بدن است، خواهد شد. گلبرگ های زعفران همچنین خاصیت آنتی رادیکالی نیز داشته و به همین دلیل بدن شما را برای مقابله با رادیکال های آزاد مقاوم تر خواهد ساخت.

خصوصیات گلبرگ زعفران

تاثیر گلبرگ زعفران برای مقابله با سرطان

گلبرگ زعفران به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی حاوی ترکیبات فانکشنال می باشد و به همین دلیل می تواند به روند بهبود سرطان کمک کند و یک روزنه امید باشد. گلبرگ زعفران بیشترین تاثیر را بر سرطان کبد می گذارد و به همین دلیل به تمامی افرادی که از بیماری سرطان رنج می برند توصیه می شود که حتما از این محصول استفاده کنند.

درمان اختلالات عصبی و افسردگی با گلبرگ زعفران

از خصوصیات گلبرگ زعفران می توان به آرامشبخش بودن آن اشاره کرد، دمنوش گلبرگ زعفران هم قیمت مناسبی داشته و هم خواص بی نظیری دارد و به همین دلیل شرکت های متعددی اقدام به فروش این محصول نموده اند. اگر شنیدید که پس از استفاده از دمنوش گلبرگ زعفران درد بدن کاهش می یابد تعجب نکنید چرا که گلبرگ های زعفران خاصیت های آرامش بخشی خاصی داشته و حتی می تواند میزان درد بدن را کاهش داده و فرد را با نشاط تر سازد.

کاهش فشار خون با گلبرگ زعفران

گلبرگ زعفران حاوی آنتوسیانین است که وجود این ماده سبب کاهش فشار خون خواهد شد. از طرف دیگر گلبرگ زعفران حاوی عصاره آبی و اتانولی نیز می باشد که این امر نیز سبب کاهش فشار خون بدن خواهد شد. افرادی که فشار خون بالایی دارند می توانند به صورت مکرر از دمنوش گلبرگ زعفران استفاده کنند.

کاربرد آرایشی و بهداشتی گلبرگ زعفران

یکی از دیگر خصوصیات گلبرگ زعفران را می توان کاربردهای آن در حوزه آرایشی و بهداشتی دانست. گلبرگ زعفران به عنوان ماسک های صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرد چرا که گلبرگ ها دارای خاصیت ضد چروکی و آبرسانی بوده و می تواند به بهترین شکل ممکن به سلامتی پوستتان کمک نماید. از دیگر کارایی های گلبرگ زعفران می توان به رژ لب، تمیز کننده پوست، شامپو، کرم، سایه چشم و… اشاره کرد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0