مشهد - میدان 17 شهریور - بازار رضا - بازار سوم نبش هشتی سوم - طبقه دوم - پلاک 2/986 الف
  • تلفن تماس 0513-3644442

  • آدرس ایمیل

طریقه شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

آشنایی با راه های شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی، یکی از مهمترین مواردی می باشد که افراد بایستی با آن آشنا شده و بتوانند مرغوبترین و باکیفیت ترین زعفران را تهیه و مورد استفاده قرار دهند. یکی از راه های شناسایی زعفران اصل با نوع تقلبی آن عطر و بوی آن می باشد که زعفران اصل از بوی بسیار بی نظیر و مدهوش کننده ای برخوردار می باشد.

 

آیا وقت خواندن مقاله را ندارید؟
می توانید به راحتی پادکست این مقاله را گوش دهید.

 

طریقه شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

آیا شما نیز به دنبال راه های شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی هستید؟ آیا می دانید که با استفاده از روش های بسیار آسان و ساده می توانید در منزل خود زعفران مرغوب از تقلبی تشخیص دهید؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست آورید.

زعفران یکی از بی نظیرترین و شگفت انگیزترین گیاهانی می باشد که از زمان های بسیار دور مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده و از طعم و بوی بسیار بی نظیری برخوردار می باشد. توجه داشته باشید که کشور ما نیز یکی از مهمترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان این گیاه و طلای سرخ می باشد که شما می توانید مرغوب ترین آن را از فروشگاه های معتبر تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

در نظر داشته باشید که امروزه با توجه به گران قیمت بودن این محصول، برخی از افراد محصولات نامرغوبی را با عنوان زعفران اصل بسته بندی کرده و به بازار عرضه می کنند تا بتوانند از سود بسیار خوبی برخوردار باشند. به همین جهت توصیه می شود که قبل از استفاده از این محصول حتما در مورد طریقه شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی اطلاعات کاملی را در دست داشته باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از ساده ترین این راه ها توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی از روی سرشاخه های آن

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی از روی سرشاخه های آن یکی از مهمترین راه های شناسایی می باشد که بسیاری از افراد می توانند به راحتی در هنگام خرید این روش را به کار گیرند. توجه داشته باشید که این روش یکی از راحت ترین راه های شناسایی زعفران اصل از تقلبی بوده که شما می توانید با نگاه کردن به سرشاخه های آن زعفران اصل را تشخیص دهید. زعفرانی اصل و مرغوب می باشد که دارای ۳ سرشاخه بوده و بالای این شاخه ها نیز به شکل شیپور باشد و هر چقدر به قسمت بالای این سرشاخه می رویم، شیپور باریکتر می شود. این روش را می توانید در زمان خرید مورد استفاده قرار دهید و یکی از بهترین و مرغوب ترین این محصول را تهیه و خریداری کنید.

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

تشخیص زعفران مرغوب از تقلبی از روی کلاله های آن

از دیگر راه های شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی می توان به کلاله های آن اشاره کرد که کلاله از دیگر اجزای این گیاه می باشد که در صورت بسیار درخشان و روشن بودن آن، بایستی به تقلبی بودن آن پی ببرید. زعفران های اصل از کلاله های مات مانندی برخوردار هستند و شما می توانید در هنگام خرید این محصول به این نکته توجه لازم را داشته باشید و بتوانید یکی از زعفران های مرغوب و بی نظیر را تهیه کنید.

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

تشخیص زعفران مرغوب با روزنامه

از دیگر راه های تشخیص زعفران مرغوب از تقلبی می توان به استفاده روزنامه یا کاغذ کاهی اشاره کرد. شما می توانید در این روش مقداری از زعفران را در بین روزنامه ریخته و آن را فشار دهید. توجه داشته باشید که اگر زعفران تحت فشار روغن و چربی از خود برجای بگذارد، نشان از تقلبی بودن آن می باشد در صورتی که اگر زعفران پودر شود و هیچ گونه اثری را نیز از چربی مشاهده نکنید، می توانید نتیجه بگیرید که این زعفران اصل بوده و خالص می باشد و می توانید به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهید.

شناسایی زعفران مرغوب از تقلبی

تشخیص زعفران مرغوب با طعم و بو

از دیگر راه های تشخیص زعفران مرغوب از تقلبی می توان به طعم و بوی زعفران اصل اشاره کرد که زعفران اصل از طعم و بوی بسیار بی نظیر و یکتایی برخوردار می باشد که زعفران تقلبی از بو و رنگ بسیار جالبی بهره مند نبوده و شما می توانید با چشیدن آن به راحتی به اصل یا تقلبی بودن زعفران پی ببرید. در نظر داشته باشید که بوی این گیاه بسیار تند است و اگر آن را خالص میل کنید متوجه یک تلخی خاصی در طعم آن خواهید شد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0